Roquan Smith je dosegel najboljši met pri zmagi Bearsov nad Texansom

Melek Ozcelik

Po razmeroma počasnem začetku leta 2022 po 'zadrževanju' pogodbe v taboru za trening je imel Smith v nedeljo preboj - 16 prebojov, dva preboja za poraz in prestrezanje v četrti četrtini, ki je tlakovalo pot do zmage. '[Od] tukaj naprej lahko pričakujete nekaj velikih stvari,' je dejal.

Linijski branilec Bears Roquan Smith posname selfije z navijači po nedeljski zmagi nad Texansom.

Ashlee Rezin/Sun-Times

Roquan Smith je že igral velike igre v velikih trenutkih, toda zdelo se je, da ta pomeni več.

Potem ko je prestregel podajo Davisa Millsa na črti Teksašanov na 30 jardov, streljal na izbirno šestico in bil napaden na 12 pri 1:05 pred koncem v četrti četrtini izenačene tekme, je All-Pro linebacker Bearsov je poudaril slavje z navijanjem in dvigovanjem žoge na tribuno južne končne cone.

'Vsem mojim podpornikom. Vsem sem ga vrgel,« je rekel Smith z velikim nasmehom. 'In reči F-ti vsem tistim, ki ne.'

Smithova velika igra ni le poskrbela za zmago medvedov s 23-20 ob ​​zadetku Caira Santosa s 30 jardov, ko se je čas iztekel, ampak je za Smitha pomenil dan pomladitve, ki je začel sezono 2022 na slabem začetku. Potem ko je zaradi poškodbe kolka ves teden preživel na treningu, je imel Smith poleg prestrezanja še 16 prebojov in dva preboja za poraz.

Povezano

To je bil dobrodošel nastop. Zmaga ni povedala veliko o Bearsih - ki so zmagali nenavdušujoče - in še manj o branilcu Justinu Fieldsu. Vendar je bila Smithova prodorna predstava v njegovi tretji tekmi v obrambi trenerja Matta Ebeflusa najbližje definiciji.

'Velik čas je,' je dejal Smith. »Predstavil sem, kaj lahko naredim iz leta v leto. Nimam kampa za [trening] – prvi dve tekmi še delam. Ampak hej – tretja tekma se običajno počutim iz sebe. Zato mislim, da [od] tu naprej lahko pričakujete nekaj velikih stvari.

»Počutim se, kot da lahko vedno stopim stopničko višje. Vedno sem lačen, da bi se izboljšal, ker imam v bistvu enoletno pogodbo. Zato samo poskušam storiti vse, kar lahko, da naredim, kar moram.'

To je bil najboljši dokaz doslej, da je Smith lahko tako produktiven v Eberflusovi obrambi, kot je bil All-Pro linebacker Shaquille Leonard pri Coltsih.

'To zame že pride do cilja,' je dejal Eberflus. 'Ta položaj, to je vroč položaj, in iz tega potrebujemo produkcijo, in gotovo je imel res dobro igro [v nedeljo]. V obrambi se počuti udobno.”

Po sporni 'zadržanosti' pogodbe med trening kampom, zaradi katere je bil zagrenjen in razburjen zaradi generalnega direktorja Ryana Polesa, se je Smith zavezal, da bo to pustil za seboj in 'stavil nase' leta 2022. Ni upošteval izjemne uspešnosti - oz. tisti slavnostni dvig — sporočilo Poljakom ali Medvedom.

'To je sporočilo samemu sebi,' je dejal Smith, 'samo jaz si govorim, kar si vedno govorim - v tem sem najboljši.'

Smith je svoje igre upošteval. Ko so Teksašani pozno v prvi četrtini dosegli prvi zadetek na črti 5 jardov, se je Smith lotil novinca Dameona Piercea in izgubil dva jarda. Eddie Jackson je v naslednji igri prestregel Millsa v končni coni.

Ko so Teksašani proti koncu tretje četrtine dosegli še tretjino in eno iz Bearsove črte 2 jardov, se je Smith spopadel s Pierceom in izgubil tri jarde ter prisilil Teksašane, da so se zadovoljili z metom iz igre, ki je izenačil 20-20. .

In končno, pri tretji in ena teksaških 26 pri 1:13 pred koncem četrte četrtine, je Smith stopil pred begajočega Rexa Burkheada in ugrabil Millsovo podajo, ki jo je nagnil obrambni igralec Angelo Blackson na linija spopadov.

'Vedel sem, da je bil tretji in ena - mislil sem, da bo podajalec poskušal dobiti prvega,' je dejal Smith. 'Tako sem rekel:' V redu, prekinil bom, potem pa sem tvegal. ' '

Naslednje, kar je vedel, je bila žoga na tribuni.

'Potem sem se spraševal, kam je šla žoga,' je dejal. »Samo poskušal sem vreči tako daleč, da bi povedal vse. To je bil najboljši del. . . metanje žoge.'