Na današnji dan pred 35 leti: Bears so premagali Packers v najbolj nagni igri v zgodovini serije

Melek Ozcelik

DEC. 1980 ... Chicago Bears so premagali Green Bay Packers s 61 proti 7 ... (Foto Don Bierman)

Walter Payton je tekel za tri touchdowne, Vince Evans je vrgel še za tri, Bears pa so premagali Packers z 61-7. 7. decembra 1980 v najbolj nenavadni igri v zgodovini serije.

Prej v tej sezoni je Green Bay premagal Chicago z 12-6, ko je Chester Marcol v podaljšku z blokiranim poskusom Packersjevega zadetka iz igre napredoval 25 jardov in dosegel zadetek.

Povratna tekma na Soldier Fieldu natanko tri mesece pozneje se je izkazala za nizek rezultat, potem ko se je prva četrtina končala z neodločenim izidom. Toda Chicago je v drugi četrtini eksplodiral za 28 točk – vključno z dvema tekoma Paytona – in prevzel vodstvo s tremi dotiki na polovico.

Obramba Medvedov je dosegla toliko točk kot prekršek Green Baya, zahvaljujoč 36-metrski prestrezi Lena Walterscheida za rezultat v četrti četrtini.

Po navedbah Chicago ob vstopu v igro na prejšnjih treh tekmah proti Green Bayu ni dosegel ofenzivnega touchdowna. ChicagoBears.com . Toda 61 doseženih točk tistega dne ostaja rekord franšize Bears.

Pri 48-7 je bila Payton umaknjena iz igre v korist rezervnega Willieja McClendona, vendar je v četrti četrtini ponovno vstopil in dosegel rezultat 55-7, s čimer je nategnil jezo igralcev Green Baya.

Ko vidiš, da se fantje, kot je [Payton], vračajo z napačnim rezultatom, ti to nekako ostane v mislih, je po tekmi dejal kotni branilec Packers Estus Hood, pravi ChicagoBears.com . Ja, spomnili se bomo tega, ko bomo naslednjič igrali Medvede. Vse se vrača, vse se plača.

Vdelaj iz Getty Images

Poglej sliko | gettyimages.com Medvedi so izgubili vsako od naslednjih treh tekem proti Green Bayu, preden so začeli niz 15 zmag v 18 poskusih proti Packersom.

Oglejte si: Chicago je premagal Green Bay z 61-7

Vsa statistika prek Pro-Football-Reference .