Ogenj pade na Orlando City, saj niz brez zmag na cestah doseže 19 tekem

Melek Ozcelik

Benji Michel je zadel v 51. minuti, Orlando City pa je v sobotni noči, premočeni z dežjem, premagal ognjene z 1:0.

Gasilski napadalec Stanislav Ivanov (na sredini) deluje proti branilcem Orlanda Ruanu (levo) in Silvestru van der Wateru.

Chicago Fire FC

ORLANDO, Florida — Mason Stajduhar je za svojo prvo izključitev v MLS uspel s petimi obrambami v karieri, Benji Michel je zadel v 51. minuti, Orlando City pa je v dežju premočeni sobotni večer premagal Fire z 1:0. Začetek je bil zaradi močnega dežja preložen približno 45 minut.

Orlando City (9-4-7) je neporažen na zadnjih petih tekmah. Fire (5-11-5) so brez zmage na 19 zaporednih cestnih tekmah od zmage s 5-2 v Orlando Cityju oktobra 2019.

23-letni Stajduhar je vsako od zadnjih petih tekem - edinih petih nastopov v svoji karieri v MLS - začel namesto poškodovanega Pedra Galleseja, ki se je po tritedenski odsotnosti vrnil na klop Orlando Cityja, a ni videl akcije. .

Gallese, ki se je poškodoval nogo v zadnjih minutah poraza proti New York City FC 25. julija, se bo predvidoma vrnil v začetno enajsterico v petek proti Inter Miamiju.

Tesho Akindele je v napadalni tretjini ukradel žogo branilcu Fire Mauriciu Pinedi in jo potisnil do Michela, ki je izvedel dva driblinga, preden je z vrha enajstmetrovke mimo Bobbyja Shuttlewortha zapeljal v okvir vratnice.

Ognjeni so v podaljšku skoraj izenačili udarec iz kota. Alvaro Medran je zavil v kot, ki ga je Luka Stojanović z glavo poslal v okvir okvirja, a ga je vratar Orlanda Mason Stajduhar izbil s črte. Minuto pozneje je Stajduhar blokiral prosti strel izven kazenskega prostora Medrana in si zagotovil zmago.